Національно-патріотичне виховання

Революція Гідності.


































УРОКИ ПАТРІОТИЗМУ, ПРИСВЯЧЕНІ 
ДНЮ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ









ПОВЕРНЕННЯ ЗАХИСНИКІВ




ДЕНЬ ПИСЕМНОСТІ У ШКОЛІ



ГОЛОДОМОР























Свято вишиванки у школі









Заходи, проведені у 2018 році


1. Вшанування пам’яті Провідника ОУН УПА Степана Бандери. (1 січня)
2. Тематична Лінійка до Дня Соборності України.
3. Вечір- реквієм присвячений пам’яті Героїв Крут
4. Вшанування пам’яті героїв Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Флешмоб.
5. Урочиста академія присвячена Міжнародному дню рідної мови.
6. Проведення Уроків мужності присвячених подвигу Героїв Небесної Сотні.
7. Участь школярів у Всеукраїнському конкурсі «Патріот».
8. Участь команди школи у Всеукраїнському проекті «Історія моєї громади» від асоціації вчителів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» .
9. Шевченківський березень у Стрию. Проведення загальношкільних заходів та участь у міському фестивалі.
10. Участь у Всеукраїнському освітньому проекті «Відкривай Україну. ІІ обласний етап – перемога, команда школи зробила енергетичну лавку в центрі міста. Участь у ІІІ етапі в м. Києві.
11. Відзначення у школі Дня Героїв, флешмоб
12. Дитячо-юнацька військово-спортивна гра «Сокіл» («Джура»), шкільний етап 2-10-ті класи, участь у міському етапі гри. Команда школи.
13. День прапора.
14. Чотири рази за 2018 рік шкільна спільнота відправляла в зону бойових дій великі передачі військовим (також вітання, малюнки та листи від школярів), дитячу художню літературу школярам Сходу.
15. Свято дитинства, присвячене Міжнародному Дню захисту дітей.
16. Участь учнів і вчителів у міському заході до Дня Конституції.
17. День Незалежності України. Урочиста академія.
18. Флешмоб, присвячений Міжнародному Дню Миру.
19. УПА- армія нескорених. Заходи присвячені УПА, українському козацтву, Захисникам України.
20. Участь школярів у міському фестивалі «Сурми звитяги».
21. 9 листопада- день української писемності та мови. Участь у міських заходах. Урочиста академія присвячена Дню писемності.
22. Відзначення п’ятої річниці Революції Гідності. Флешмоб. Участь у міських заходах.
23. Відзначення 100-річного ювілею утворення ЗУНР. Участь у міських заходах. Виховні години, круглий стіл, інформаційний десант, перегляд кінофільмів.
24. Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Провели Всеукраїнський урок пам’яті. Лінійка пам’яті. Перегляд кінофільмів.
25. Заходи присвячені 1030 річниці Хрещення Русі-України. Конференція для старшокласників, виховні години.
26. Свято української вишиванки

З історії волонтерського руху.

    Діяльністю, яку зараз називають волонтерською, люди займалися з давніх часів. Початком сучасного волонтерського руху в західних країнах зазвичай вважають створення Міжнародного комітету Червоного Хреста, яке ініціював 1859 року Жан Анрі Дюнан. Його ідеями стали керуватися волонтери по всьому світу. У ХХ столітті волонтерство активно розповсюджувалося. Воно проявилося, зокрема, в допомозі постраждалим після Першої світової війни. В середині століття з'явився Координаційний комітет міжнародної волонтерської служби під егідою ЮНЕСКО зі штаб-квартирою в Парижі.
Називати добровольців, що займаються суспільно корисною діяльністю, волонтерами стали пізніше: в країнах Заходу — з останньої третини XX століття, а в пострадянських країнах — із 1990-х років. Раніше ця назва стосувалася тих, хто добровільно йде на військову службу.

   З 1970 року Міжнародна асоціація добровольчих зусиль кожні два роки проводить Всесвітню конференцію волонтерів. На такій конференції, що проходила 1990 року в Парижі, було прийнято першу Загальну декларацію волонтерів. 2001 року на конференції в Амстердамі вона була переглянута. Декларація підтримує право на волонтерську діяльність для всіх чоловіків, жінок та дітей, незалежно від їхньої раси, віросповідання, фізичних особливостей, соціального та матеріального становища.

                         Учні 7-ої школи – волонтери.

   З перших днів антитерористичної операції на Сході Украхни у школі набув потужного розвитку волонтерський рух. Наша школа була першою у Стрию, яка 5 вересня 2014 року відправила першу продуктово - речеву допомогу нашим вйськовим. До дітей долучились дорослі - батьки, дідусі і бабусі, їх знайомі і навіть сусіди наших учнів. З домашніх резервів несли військовим не тільки продукти і теплі речі але й військові палатки, спальні мішки, засоби особистої гігієни та медикаменти. Збір допомоги взяли на себе волонтери школи - учни з різних класів. За ці роки через шкільне волонтерство пройшло багато дітей, дехто з них вже закінчили школу. Але про свою волонтерську діяльність пам’ятають і сьогодні. Не можу не згадати наших випускників Гузана Артема, Мартинів Марту, Трубич Наталю, Віняра Максима, Сеніва Ростислава, Литвиненко Ольгу, Левицького Богдана які активно займались волонтерською діяльністю. Їх справу зараз активно продовжують учні 10 та 11 класів – Роман Діана, Мазяр Назар, Кісів Аліна, Кухаревський Віктор, Суходольська Юля, Стефанів Саша, Іванів Роман їх ініціативу підтримали учні 9-х класів - Сулик Ернест, Штефан Всеволод, Лось Вікторія, Рябцева Юля, Сиротюк Владислав. Юні - волонтери ініціювали збір пожерт для встановлення меморіальної дошки Павлу Ковалю - випускнику школи, який загинув у Сніжному, Донецької області виконуючи свій патріотичний обов’язок. Допомагали і допомагають сиротинцю м. Стрию, під опікою учнів - волонтерів та педагогів школи вчителі – пенсіонери. Щоразу діти відгукуються на заклик про допомогу тим, хто її потребує.
      Школа підтримує тісний зв’зок з ГО « Майдан Стрийщини», та волонтерами «Стрийської сотні» головою правління якої є Ростислав Тищенко. Пропоную вашій увазі світлини про волонтерський рух у нашій школі.





















Немає коментарів:

Дописати коментар